вівторок, 2 липня 2013 р.

Імпровізація про кашанку

Зранку нас чекали заняття з імпровізації, які проводили двоє видатних людей Наталя і Каспер. На мій погляд заняття були добре продумані. Розпочали ми з невеликої розминки, щоб розспівати свої голосниці, артикуляційний апарат. Важливим було те, що  в так звану  розминку входили вельми цікаві вправи, які допомагали не тільки  підготовці  до занять імпровізацією, але й  трохи  оживитись. Особливо  запам»яталась  одна вправа.  Необхідність виявити співака серед інших учасників хору, це була дуже кумедна і весела вправа. Ти міг себе побачити очима інших людей.
Наступним етапом була   ритмічна практика, яку проводив Каспер. Розпочинаючи з простих ритмів, ми освоїли більш складні, потім нас поділили на 4 групи, які виконали різні ритми одночасно, так із нас утворився активний ударний ансамбль.
Назагал, як виявилось, імпровізація потребує якісної підготовки, чим ми і займались. Так ми ознайомились з двома видами пентатонікі (мажорна і мінорна), які нам допомагали імпровізувати.
Ми виконували ще багато інших речей, однак мені дуже сподобались  тренування, в яких треба було  обіграти  яку-небудь історію. Таке завдання отримали Ігор і Мільтан, ось що з цього вийшло. Імпровізація.  


Усі наші старання були скеровані до створення власних невеликих творів, які  в підсумку прозвучали у фіналі і завершили наші заняття. Треба сказати, що недивлячись на велику працю в майстер-класі, він пройшов дуже швидко, було цікаво зазирнути у світ музики і  якість її творів.
Трішки відпочивши, після обіду ми знову відправились у театр старої порохівні, там нас чекала Ганна Баяк. Слід сказати, що заняття з Ганною завжди додавали сили і енергії, тому що Ганна – не просто диригент, це людина з живою силою, творчими мегадумками. На репетиції ми швидко вивчили українську пісню.
Sviatlana Zadreiko


fot. Kasia Anuszewska